Informacija šiuo metu yra atnaujinama. Apsilankykite vėliau.

Currently information is being updated. Please visit us later.

Truputis istorijos

Kontaktai  |   English    

Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras

Apie mus | Naujienos | Projektai | Leidiniai

Paslaugos keliautojams:

Tarpt. ISIC, ITIC pažymėjimai •


Kita PLC veikla:

Kultūriniai projektai •
Leidiniai •


tel: +370 37 321 320
tel: +370 5 210 70 48
faksas: +370 37 320 988
el.paštas: info@lwc.ltTruputis istorijos


Pasaulio lietuvių centras (Viešoji įstaiga Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras, trumpai - PLC) įsteigtas 1989 m. balandžio 26-29 dienomis Kaune vykusioje tarptautinėje mokslinėje konferencijoje “Tautinė aukštosios mokyklos koncepcija ir Kauno universitetas”. Konferenciją organizavo Lietuvos kultūros fondo klubas „Aukuras“ Lietuvos Mokslų Akademijai ir Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiui padedant. Konferencijoje dalyvavo 272 žmonės, tame tarpe 123 akademikai ir profesoriai, įskaitant išeivijos lietuvių profesorius iš JAV, Kanados, Švedijos, Vokietijos, Lenkijos.

Konferencijos darbą vainikavo priimtas ir pasirašytas Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atkūrimo Aktas. Kaip pirmasis žingsnis, atkuriant Vytauto Didžiojo universitetą, buvo įsteigtas Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras. Konferencijos dalyviai išrinko steigiamąją Centro valdybą, kurią sudarė 15 narių, tarp jų: Valdas ADAMKUS (JAV), Algirdas AVIŽIENIS (Kalifornijos universitetas, JAV), Rimas KALVAITIS (Naujosios Anglijos koledžas, JAV), Vytautas STATULEVIČIUS (Lietuvos Mokslų Akademija), Jurgis VILEMAS (Lietuvos Mokslų Akademija). Pirmajame posėdyje, kuris vyko Vilniuje 1989 m. balandžio 29 d., valdyba Centro direktoriais išrinko A.Avižienį ir V.Statulevičių, vicedirektoriais – L.Baškauskaitę (Kalifornijos universitetas, JAV) ir G.Kostkevičių (Kauno politechnikos institutas).

1989-1991 metais PLC aktyviai dalyvavo atkuriamojoje VDU veikloje, kviesdamas įvairiuose pasaulio universitetuose dirbančius lietuvių mokslininkus skaityti paskaitas, teikti materialinę-techninę, finansinę paramą ar kitu būdu talkinti atsikuriančiam universitetui. Vėliau kai kurie PLC nariai ir darbuotojai įsiliejo į universiteto infrastruktūrą, slėpė ir gelbėjo universiteto turtą 1991 m. sausio 13-sios agresijos ir rugpjūčio pučo dienomis.

1997 metais Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras reorganizuotas į pelno nesiekiančią organizaciją - Viešąją įstaigą "Pasaulio lietuvių kultūros, mokslo ir švietimo centras".

 

 

 

aukštyn / atgal / versija spausdinti

© PLC, 2001-2019.

PLC naujienos:

Registruokis jau dabar į PLC darbo bei studijų  užsienyje programas !

mūsų draugai / partneriai