Informacija šiuo metu yra atnaujinama. Apsilankykite vėliau.

Currently information is being updated. Please visit us later.

Pasaulio lietuvių centras - Jaunųjų dailininkų ir literatų debiutas 2003 Kėdainiuose

Jaunųjų dailininkų ir literatų debiutas 2003 Kėdainiuose
( Informacija iš PLC interneto svetainės (www.plc.lt). Spausdinta: 2019 08 20 )

 

Jaunųjų menininkų debiuto idėja kilo Č. Milošo gimtinės fondo projektų vadovui Rūsčiui Kamuntavičiui ir Kėdainiuose Įsikūrusio Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorei Karolinai Jakaitei. Idėja parėmė LR Kultūros ministerija, LR Kultūros ir sporto fondas bei Janinos Monkutės-Marks muziejus.

Rugpjūčio 3 d. Įvyko pirmasis projekto dalyvių ir organizatorių susitikimas, kurio metu aptarti organizaciniai klausimai, išsakyti lūkesčiai, pasidalyta kūrybos planais. Į projektą buvo Įtraukta 10 jaunųjų menininkų, atvykusių iš Įvairių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Kėdainių. Neatsitiktinai projekto dalyviai skirtingo amžiaus: siekta, kad jaunieji kūrėjai mokytųsi dalytis vienas su kitu savo kūrybine ir gyvenimo patirtimi. Tad jauniausiai projekto dalyvei buvo 17, vyriausiai - 33 metai. Be to, norėta suartinti Įvairių menų atstovus ne tik pabrėžiant meninių formų Įvairovę, bet ir sukuriant vientisą kultūrine erdvę.

Visą savaitę, rugpjūčio 16-23 d. 2003, jaunieji menininkai gyveno ir kūrė C. Milošo gimtinėje. Fotomenininkės Vilnia Šileikienė ir Aistė Kanapeckaitė įgyvendino projektą „Kaimynai": meninėse fotografijose buvo Įamžinti Šetenių kaimo gyventojai, Č. Milošo kaimynai, o vaizdo medžiagoje užfiksuotas jų kaimas bei atsiminimai apie Šetenių dvarą.

spausdinti      grįžti

 © PLC. S. Daukanto g. 11, Kaunas LT-44305, tel: (8-37) 321 320, el. paštas: info@lwc.lt